1 жовтня людство відзначає Міжнародний день людей похилого віку. Свято було запроваджене за ініціативи ООН ще 23 роки тому. Генеральна Асамблея закликає уряди і влади, громадські організації та бізнесструктури, а також всіх людей на землі звернути і зосередити свою увагу на сприянні у вирішенні проблем літнього покоління. Тим більше, що в наш час ніхто не застрахований від одинокої старості. В таких випадках турботу про одиноких людей похилого віку бере на себе держава.

В Україні ніша приватних будинків перестарілих  залишається незайнятою, а ті що працюють – дуже різняться умовами перебування в них літніх людей.  Один з небагатьох закладів, де дійсно піклуються про одиноких і немічних старих – стаціонарне відділення для проживання одиноких громадян Бершадського тер центру.

«Якщо по умовах, то воно найкраще в області, бо дуже компактно і зручно зроблені кімнати, санвузли і так далі. Та тут взагалі шикарно було усе зроблено, воно і залишається. Ми його намагаємося за можливості підтримувати. Але от умови, то дійсно у нас одні з кращих», – каже директор Бершадського терцентру Іван Забіяка, який заснував цей заклад 15 років тому.  Саме завдяки його зусиллям та спонсорській підтримці будинок перестарілих у Маньківці продовжує існувати. Постійним партнером закладу є ТОВ «Лан», директор якого  Сергій Савченко переконаний, що такі заклади необхідно підтримувати: «Заклади такі потрібно утримувати, тому що ми знаємо, що  зараз вік громадян в Україні постійно зростає. Є багато людей, які в пенсійному віці знаходяться і   не можуть самі себе обійти. Є багато людей, які проживають в доволі складних умовах – діти десь по закордонах і так далі, життя складне. От маючи таку потужну матеріальну базу, де  розташовано наш заклад, це було б гріх її не використати». Про це директор ТОВ «Лан» розповів журналістам радіо «Ладижин» під час урочистостей, присвячених міжнародному дню людей похилого віку, які проходили 1 жовтня у Маньківському будинку перестарілих.

Як зазначив під час зустрічі голова Бершадської райдержадміністрації Михайло Бурлака, влада району також приділяє максимум уваги Бершадському територіальному центру, цьому сприяють президентські ініціативи: «Сьогодні дійсно в першу чергу завдання стоять такі, щоб організувати ці всі соціальні програми держави і донести до кожної людини, щоб вони не відчували цей біль і крик душі. Ну то якраз в нас цей тер центр створений, і ми за рахунок коштів і районного бюджету, і державних субвенцій його утримуємо. Він розрахований на 30 місць, зараз перебуває тут 14 осіб. Дай Боже, щоб він не був переповнений, а  люди, які потребують цієї допомоги, ми в будь-який час будемо її надавати, тому що є для цього усе належне».

Відзначились на урочистостях в Маньківці і ладижинські активістки громадського руху Іванна Намєстнікова та Лілія Рубан. Від своїх організацій вони привезли солодощі та сувеніри для усіх пацієнтів закладу, а також передали подарунки від  спонсорів: «Влада району подарувала морозильну камеру для того, щоб холодити продукти, а ми подаруємо мікрохвильову піч. І ще плюс ми маємо кожній людині подарунки, та масажер для ніг, щоб робити масаж пожилим людям. Оце все, що ми дали, – це заслуга нашого депутата Верховної Ради Григорія Заболотного. Це все куплене на особисті кошти народного депутата Григорія Заболотного. Ще хочу оголосити: в нас є можливість, ми вийшли на серйозних спонсорів, які допоможуть закупити котел. І на другий рік котел 100% буде», – пообіцяла керівництву Бершадського терцентру голова ладижинської громадської організації «Служба спілкування між інвалідами України» Іванна Намєстнікова. Котел закладу справді дуже потрібен. Цього року, за словами Івана Забіяки, у приміщенні вдалося закінчити заміну вікон на пластикові, проте проблема опалення залишилася: «В нас проблемне питання, це дійсно, щоб нормально опалювати, щоб створити тепловий режим, температурний режим в цьому приміщенні. І воно буде зроблено», – переконаний Іван Забіяка.

Нагадаємо, 1 жовтня відзначається міжнародний день людей похилого віку.

Далеко не всім дано таке величезне досягнення і благовоління відчути мудрість своїх років.

Зневагою до проблем літніх людей ми сіємо свої власні майбутні проблеми.